Lecat® Blok

Lecat® Blok kendi topraklarımızdan çıkan nitelikli kili; kendi fabrikamızda bloklara dönüştürerek yapı sektöründe farklılık yaratarak, kalıcı çözüm sunar.

Kil agregasından blok üretim sistemi; Avrupa başta olmak üzere dünyanın çeşitli ülkelerinde kullanılmaktadır. Ülkemizde yaygın olarak kullanılmakta olan,(gaz beton, bims vb.) blok tiplerinin inşaat esnasında ve sonrasında verdiği sıkıntıların LECAT Bloklarda olmayışı, bu dünyada muteber ürünün orta ve uzun vadede ülke inşaat sektöründe yerini almasını kaçınılmaz kılmaktadır.

LECAT® Blok’un inşaatlarda kullanılmasının sağladığı başlıca avantajları;

• LECAT® (Genleştirilmiş Kil Bilyesi)’ın belirgin özelliklerinden olan ses ve ısı yalıtımı bloklarla mükemmelliğe ulaşması ve bu sayede sağlanacak düşük yalıtım maliyeti.

• Diğer bloklarda, zamanla su ile ilişkinde kaybolan ‘’ nefes alma’’ özelliğinin devamlı olması, rutubeti ortadan kaldırması. LECAT Bloklar bu özelliğini, genleştirilmiş kil bilyesi yapısındaki tüm odacıkların birbirine bağımsız, su tutma özelliğinin az olması ile sağlar.

• Maliyeti düşürür.

• Bina yükünde azalma sağlaması, beton, çelik gibi sarf malzemelerin kullanımını azaltır. Bu sayede genel maliyetin düşmesini sağlar

• Hafif olması, düşük işçilik ve bina iç tesisatlarında kolaylıklar sağlar, ustaları yormaz. Sağlam yapısı ile her türlü dübel ve askı elemanlarını diğer duvar elemanlarına göre daha iyi tutar. LECAT® Blok, lamba zıvana geçmesi olduğu için duvarlar daha düzdür.

• Gaz salınımı yapmaz, çevre dostudur.

İlginizi Çekebilecek İçeriklerimiz

Aşağıdaki bağlantılardan ilginizi çekebilecek içeriklerimize ulaşabilir, Lecat hakkında daha geniş bilgiye sahip olabilirsiniz.

01

S.S.S

Lecat ile iglili aklınıza takılan sorularınıza buradan ulaşabilirsiniz.

02

Üretim Aşamaları

Lecatın üretim aşamalarını görmek için görsele tıklayın…

03

Sertifika

Dünyanın saygın kurumlarından alınan belgelerimizi görmek için tıklayın….