Lecat® Yapı

Yapı malzemesi olarak LECAT® (Genleştirilmiş Kil Bilyesi) düşük yoğunluğu ve yüksek mukavemeti ile gerek altyapı gerekse de üst yapı malzemesi olarak dünya genelinde kullanılmaktadır.

Alt yapıda düşey toprak basıncını, doğal kaya dolgusuna göre daha fazla azaltır. İstinat duvarları, köprü çıkış rampa dolguları, bodrum duvarları ve temelleri gibi inşaatlarda yapı ile toprak arasında kullanılan LECAT, basıncı dengeleyerek azaltır.

Kanal ve tünel dolgu malzemesi olarak Avrupa ‘da kullanılan en etkili çözümdür. Dolgu malzemesi olarak kullanılan LECAT®️ dona karşı dayanıklıdır, çamurlanma yapmaz. Yoğunluğu düşük olan LECAT®️ bataklık kurutmada çok başarılıdır, çamurun içinde kaybolup gitmez. Bataklıklardaki suyun drene olmasına yardımcı olur.

Dayanıklı stabilite ve taşıma kabiliyetine ek olarak, zemin altına döşenen boru, kablo gibi yeraltı altyapısına zarar vermeyecek ağırlığa sahiptir. Zaman içerisinde oturma veya çökme yapmaz.

Isı ve ses yalıtımı için mükemmel bir dolgu malzemesidir. Yanmaz bir ürün olduğu için yangınlarda koruyucu bir katman görevi görürken, hafif olduğu için binaya ek yalıtım ağırlığı vermez. İnorganik olması sebebiyle bünyesinde haşere barındırmaz. Uygulaması kolay ve hızlıdır. Bu özelliği ile kapalı mekanlarda enerji tüketimini azaltırken sınırsız ömrü ile kalıcı çözüm sunar.

Kimyasallara, küflenmeye, neme ve ortamda oluşabilecek organizmalara karşı dirençlidir.

İlginizi Çekebilecek İçeriklerimiz

Aşağıdaki bağlantılardan ilginizi çekebilecek içeriklerimize ulaşabilir, Lecat hakkında daha geniş bilgiye sahip olabilirsiniz.

01

S.S.S

Lecat ile iglili aklınıza takılan sorularınıza buradan ulaşabilirsiniz.

02

Üretim Aşamaları

Lecatın üretim aşamalarını görmek için görsele tıklayın…

03

Sertifika

Dünyanın saygın kurumlarından alınan belgelerimizi görmek için tıklayın….