Sıcak ve Serin Yaşam…

LECAT, iç mekan ve dış mekan süs bitkilerinde dekoratif anlamda estetik görünüm sağlar. Ayrıca bitkinin günlük sıcaklık değişimlerinden zarar görmesini önler ve su kayıplarını en aza indirger.

LECAT yeşil rüyalarınızı gerçeğe çevirmenize yardımcı olur. Binaların üstünü kullanılabilir yapmak için LECAT dökülerek, yeşil bahçeler elde edilir.Peyzajda LECAT, bitki yetiştirme ortamının ihtiyacı olan oksijeni ve suyu iletir ve yetiştirme ortamının su kaybını önler. Bunun yanında yetiştirme ortamında istenmeyen yabani ot oluşumlarının da önüne geçer. Pomza ve perlit benzeri malzemelerin kullanımı ıslanmayla başlayan ve önüne geçilemeyen yosunlaşma ve yabani ot oluşumuna sebep olur. Kapalı ortamlarda gübre, toprak, pomza, perlit ve bunların karışımlarının bitki yetiştirmede kullanılması havaya mikroorganizmaların karışmasına sebep olur. LECAT yüksek sıcaklıkta genleştirilen kil bilyesi olmasından dolayı hiçbir mikroorganizma barındırmamaktadır.

Sağlıklı ve hijyenik yaşam alanlarımızın sürekliliği için kapalı alanlardaki bitki yetiştirme ortamının mutlaka en az 3 cm kalınlığında LECAT taneleriyle kapatılmasını öneriyoruz.

Görselliğinin yanı sıra, ses yalıtımı sayesinde çevre gürültüsünü önemli biçimde azaltır. Binaların hava koşullarından etkilenmesini engeller. Çatı ve teraslarında LECAT kullanılan binalar yaz aylarında serin, kış aylarında sıcak bir yaşam alanı sağlar. Kil bilyelerinin metreküpünün ortalama 600 kg olması, Lecat’ın teras yeşil çatı sistemlerine yük bindirmemesini sağlar. Lecat’ın hafif olması ve su tutmasının yüksek olması dolayısıyla uzun süre kullanım olanağı sağlar.

  • Günümüzde hızla değişen yaşam koşulları ve şehirleşme, insanların doğal ortamlara özlem duymasına neden olmaktadır.
  • Hayalinizdeki bahçe tasarımını yapabilirsiniz.
  • Evlerinizin balkonlarında, binaların çatı katı ve teraslarında çiçek, sebze ve meyve yetiştirmek için LECAT muhteşem çözümler sunar.
  • Bitkiler LECAT’ın içinde köklerini kolaylıkla geliştirebilir.
  • Optimal drenaj kapasitesi
  • Dona karşı dayanıklılık
  • Esnek tasarım
  • Sınırsız kullanım ömrü
  • Hafif ve doğa dostu

İlginizi Çekebilecek İçeriklerimiz

Aşağıdaki bağlantılardan ilginizi çekebilecek içeriklerimize ulaşabilir, Lecat hakkında daha geniş bilgiye sahip olabilirsiniz.

01

S.S.S

Lecat ile iglili aklınıza takılan sorularınıza buradan ulaşabilirsiniz.

02

Üretim Aşamaları

Lecatın üretim aşamalarını görmek için görsele tıklayın…

03

Sertifika

Dünyanın saygın kurumlarından alınan belgelerimizi görmek için tıklayın….